Parfum CHANEL - CHance eau Fraiche - €12|Samys-parfemy

 
 
 

 
 
 
 

CHANEL

S324 Alternatívna vôňa k parfumu

CHANEL - Chance eau Fraiche

Výrobca:CHANEL
Kód produktu:S50324
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 15,00 €
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Objem: 50ml
S50324
Do 24 hodín 15,00 €
Objem: 100ml
S100324
Do 24 hodín 28,00 €
Objem: 2ml
SV324
Do 24 hodín 1,00 €
Technické parametre:
Tabuľka veľkostí
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 15 bodov.

Dámsky parfém Chance Eau Fraiche od módnej návrhárky Coco Chanel je jemnejšou a ľahšou verziou svojho slávneho a oceňovaného predchodcu s názvom Chance. Na trhu je od roku 2007 a našiel si už množstvo obdivovateliek. Budete sa s ňou cítiť ako ľahký a svieží letný vánok, ktorý je všade, všetci si ho všimnú a všetci ho milujú. Letný vánok pohladí Vašu pokožku, dodá jej pulzujúcu energiu a elegantný šmrnc. Poteší Vaše zmysly, poodhalí nesplnené túžby. Parfém Chance Eau fraiche doplní životnú energiu, nekonečný optimizmus a chuť vyhľadávať nové výzvy a šance na úspech. Ideálny parfém pre mladú ženy, plnú energie, ktorá hľadá voľnosť, nespútanosť a dobrodružstvo. Staňte sa neodlučiteľnou a vyhľadávanou pri každej príležitosti.

Najvýraznejší jazmín je obklopený sviežou vôňou ovocia a príjemných kvetín. Citeľný je aj mohutný hrejivý drevitý základ tvorený pižmo, pačuli, vetiverom a teakovým drevom. Parfém Chance Eau Fraiche bude Vaším verným spoločníkom počas letných večerov, ktorý Vám dodá harmóniu, oddych a pokoj, a bez neho sa nepohnete ani na krok.

 

Hlava:

 • citrón
 • céder

Srdce:

 • ružové korenie
 • hyacint
 • jazmín

Základ:

 • teakové drevo
 • kosatec
 • jantár
 • pačuli
 • vetiver
 • biele pižmo

 

 

Céder, ktorý patrí medzi ihličnaté stromy rastie v pohoriach Himalájí a oblastiach Stredozemného mora. Bežne dorastá do dĺžky cez 20 metrov a môže sa dožiť aj 1000 rokov. Rastie v nadmorských výškach 1400 až 2500 m. n. m. Olej získaný z cédrového dreva je jednou z najstarších prísad používaných v kozmetickom priemysle. Má výraznú drevitú, korenistú, živicovú vôňu. Používa sa ako základný tón mnohých známych obľúbených parfémov. Nesmie chýbať vo výbave žiadneho parfuméra.

Hyacint a jeho biele, modré, ružové alebo fialové kvety sú ozdobou každej záhrady. Jeden z najobľúbenejších a najvoňavejších cibuľových kvetín je spolu s narcisom a tulipánom poslom jari. Hneď po rozkvitnutí prvého kvietku začne okolo seba šíriť jemnú okúzľujúcu vôňu.  Svojou vôňou sa môže postaviť proti najväčším prírodným parfémom. Jeho atraktívne kvety a omamná, orientálna vôňa bola v minulosti vyvažovaná zlatom. Do Európy sa dostal v 16. storočí a pochádza z Ázie a Turecka.

Biele kvety jazmínu tvoria základ pre výrobu jedného z najdôležitejších éterických olejov. Na kvetiny sa začínajú objavovať v máji a júni. Vyrastajú na krátkych bočných výhonkoch. Sú žltej farby a kvety dorastajú do veľkosti približne jedného centimetra. Neslúži len na skrášlenie okennej parapety alebo záhradky, alebo jeho využitie je veľmi dôležité aj v kozmetickom priemysle. Stačí maličké množstvo tohto extraktu veľmi výraznej arómy a jemné vône dosiahnu energiu a hladkosť, ktoré sú pre parfém tak dôležité. Jazmín pochádza k Egypta a na svete existuje viac ako dvesto rôznych odrôd. V súčasnosti sa ho najviac pestuje vo Francúzsku a jeden kilogram extraktu jazmínu má hodnotu niekoľko tisíc Eur. Na získanie jedného kilogramu éterického oleja treba nazbierať minimálne šesťtisíc kilogramov bielych kvetov jazmínu. Kvetiny sa musia zbierať pred svitaním, v opačnom prípade by stratili až 20% svojej vône. Kvety sa zbierajú výlučne ručne.

Jantár je živica, ktorá pochádza zo smreku.  Jej najbežnejšia farba je žltá, ale môžeme sa stretnúť aj s farbou do červena, biela, no môže byť aj priehľadná. Vyzerá ako med, správa sa ako smola, je lepivá a výťažok z nej má dymový odér a používa sa pre základy s vôňou kože. Parfuméri jej použitím vedia dosiahnuť pudrovité, teplé a dramatické tóny.

Pižmo alebo mošus je veľmi prenikavá a páchnuca látka, ktorá sa štruktúrou podobá feromónu. Dá sa zaobstarať z podkožného vaku samca kabara pižmového žijúceho v strednej Ázií.  Používajú ho na označovanie svojho územia. Údajne sa jedná o afrodiziakum a preto sa stalo obľúbeným doplnkom v mnohých výrobkoch. Parfuméri ho využívajú kvôli jeho schopnosti dodať vôni prenikavé, mäkké a zmyselné tóny, ktoré dokážu vyvíjanú vôňu zaobliť.  Používa sa tiež ako fixátor k predlženiu trvanlivosti vône parfémov. Samozrejme v dnešnej modernej a technicky vyspelej dobe vieme tento výťažok získavať synteticky.