Parfum CHANEL - Chance eau Tendre - €12|Samys-parfemy

 
 
 

 
 
 
 

CHANEL

S325 Alternatívna vôňa k parfumu

CHANEL - Chance eau Tendre

Výrobca:CHANEL
Kód produktu:S50325
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 15,00 €
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Objem: 50ml
S50325
Do 24 hodín 15,00 €
Objem: 100ml
S100325
Do 24 hodín 28,00 €
Objem: 2ml
SV325
Do 24 hodín 1,00 €
Technické parametre:
Tabuľka veľkostí
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 15 bodov.

Dámsky parfém Chance Eau Tendre je inovovanou verziou vône Chance, ktorá si svoju neutíchajúcu slávu užíva dodnes. Vôňa je ľahšia ako predtým, ucítite ju ako vlažný vánok na Vašej pokožke. Jemná, svieža a žiarivá vôňa Chance Eau Tendre umocní Vašu krásu. Zamilujte sa do jedinečnej a výraznej zmesi ovocných a kvetinových akordov. Sladká, letná a univerzálna vôňa si okamžite získa srdca optimistickej mladej ženy. Ženy milujúcej vkus, originalitu a nenapodobniteľnosť. Vyzdvihnite svoju charizmu a osobnosť tým najjemnejším spôsobom. Oblečte sa do novej vône Chance Eau Tendre, buďte výnimočná a potešte svoje zmysly.

Ovocné tóny v tejto vôni zastupuje citrón a aromatické tropické ovocie hruškovitého tvaru, ktoré sa nazýva dula. K týmto esenciám sa pripájajú kvetinové tóny hyacintu, kosatca a jazmínu. Vytvárajú tak spolu nezameniteľnú a príjemnú kompozíciu esencií. Teplý dojem celej vône vytvárajú drevité tóny pižma a cédru. Staňte sa ozdobou slávnostnej večere alebo hoci aj každého pracovného dňa. Využite túto šancu.

 

Hlava:

  • grapefruit
  • dula

Srdce:

  • jazmín
  • hyacint

Základ:

  • pižmo
  • kosatec
  • virginia céder
  • ambra

 

 

Biele kvety jazmínu tvoria základ pre výrobu jedného z najdôležitejších éterických olejov. Na kvetiny sa začínajú objavovať v máji a júni. Vyrastajú na krátkych bočných výhonkoch. Sú žltej farby a kvety dorastajú do veľkosti približne jedného centimetra. Neslúži len na skrášlenie okennej parapety alebo záhradky, alebo jeho využitie je veľmi dôležité aj v kozmetickom priemysle. Stačí maličké množstvo tohto extraktu veľmi výraznej arómy a jemné vône dosiahnu energiu a hladkosť, ktoré sú pre parfém tak dôležité. Jazmín pochádza k Egypta a na svete existuje viac ako dvesto rôznych odrôd. V súčasnosti sa ho najviac pestuje vo Francúzsku a jeden kilogram extraktu jazmínu má hodnotu niekoľko tisíc Eur. Na získanie jedného kilogramu éterického oleja treba nazbierať minimálne šesťtisíc kilogramov bielych kvetov jazmínu. Kvetiny sa musia zbierať pred svitaním, v opačnom prípade by stratili až 20% svojej vône. Kvety sa zbierajú výlučne ručne.

Hyacint a jeho biele, modré, ružové alebo fialové kvety sú ozdobou každej záhrady. Jeden z najobľúbenejších a najvoňavejších cibuľových kvetín je spolu s narcisom a tulipánom poslom jari. Hneď po rozkvitnutí prvého kvietku začne okolo seba šíriť jemnú okúzľujúcu vôňu.  Svojou vôňou sa môže postaviť proti najväčším prírodným parfémom. Jeho atraktívne kvety a omamná, orientálna vôňa bola v minulosti vyvažovaná zlatom. Do Európy sa dostal v 16. storočí a pochádza z Ázie a Turecka.

Pižmo alebo mošus je veľmi prenikavá a páchnuca látka, ktorá sa štruktúrou podobá feromónu. Dá sa zaobstarať z podkožného vaku samca kabara pižmového žijúceho v strednej Ázií.  Používajú ho na označovanie svojho územia. Údajne sa jedná o afrodiziakum a preto sa stalo obľúbeným doplnkom v mnohých výrobkoch. Parfuméri ho využívajú kvôli jeho schopnosti dodať vôni prenikavé, mäkké a zmyselné tóny, ktoré dokážu vyvíjanú vôňu zaobliť.  Používa sa tiež ako fixátor k predlženiu trvanlivosti vône parfémov. Samozrejme v dnešnej modernej a technicky vyspelej dobe vieme tento výťažok získavať synteticky.

Céder, ktorý patrí medzi ihličnaté stromy rastie v pohoriach Himalájí a oblastiach Stredozemného mora. Bežne dorastá do dĺžky cez 20 metrov a môže sa dožiť aj 1000 rokov. Rastie v nadmorských výškach 1400 až 2500 m. n. m. Olej získaný z cédrového dreva je jednou z najstarších prísad používaných v kozmetickom priemysle. Má výraznú drevitú, korenistú, živicovú vôňu. Používa sa ako základný tón mnohých známych obľúbených parfémov. Nesmie chýbať vo výbave žiadneho parfuméra.

Ambru považujú parfuméri za jeden z najlepších stabilizátor parfémov. Jej pôvod Vás však veľmi neočarí. Vyskytuje sa v tropických oceánoch na hladine vody ako čierne, voskovité a lepkavé kusy nestrávených zvyškov obsahu veľrybieho žalúdka. Čerstvá ambra nepríjemne zapácha, ale čím je staršia mení svoju arómu na príjemnú a zemitú. Mení sa tiež jej farba zo šedosivej až čiernej na zlatožltú až jantárovú. Dôležitá je však jeho účinok v parfémoch a tiež skutočnosť , že dnes sa vyrába výlučne synteticky v laboratóriách. No aj napriek tomu je vysoko oceňovaná a má veľkú hodnotu.