Parfum CHANEL - Chance - €12|Samys-parfemy

 
 
 

 
 
 
 

CHANEL

S323 Alternatívna vôňa k parfumu

CHANEL - Chance

Výrobca:CHANEL
Kód produktu:S50323
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 15,00 €
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Objem: 50ml
S50323
Do 24 hodín 15,00 €
Objem: 100ml
S100323
Do 24 hodín 28,00 €
Objem: 2ml
SV323
Do 24 hodín 1,00 €
Technické parametre:
Tabuľka veľkostí
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 15 bodov.

Dámska vôňa Chance od Chanel sa okamžite po dotyku Vašej pokožky zmení sa príliv energie a optimizmu. Napriek dravému začiatku sa neskôr jemne uvoľňuje a hladí Vaše zmysly. Aj preto je parfém Chance určený pre odvážne a nebojácne ženy, ktoré sa neboja ísť za svojim cieľom, chopiť sa tej správnej šance a chytiť šťastenu za pačesy. Milujú náročné výzvy, šokujúce prekvapenia a nové nepoznané dobrodružstvá. Nezdržia sa dlho na jednom mieste a slovo nuda nemajú v slovníku. Cieľavedomé a nebojácne ženy, ktoré si idú za svojim snom a odmenou im je život ako z rozprávky. Na druhej strane nezabúdajú na svoju ženskosť a vedia sa jej patrične venovať. Za svoju odvahu sú samozrejme odmenené životnými úspechmi a svoj svet a svet okolo seba robia krajším a zaujímavejším. Využite aj Vy svoj šancu a patrite tiež k ženám s veľkým Ž.

Svieže ovocné esencie, ktoré sa miešajú s pikantnými  vytvárajú ojedinelý zážitok. Konkrétnejšie hovoríme o ružovom korení, citróne a ananáse. Spolu s kvetinovými tónmi kosatca, jazmínu a hyacintu vytvárajú jedinečnú zmes vône. Pižmo a pačuli dodajú vôni jemnosť a hĺbku. Jeho výhody oceníte v pracovný či slávnostný deň, no najmä v zimnom období. Svoje okolie viete očariť pri akejkoľvek príležitosti. Zárukou kvality, že sa jedná o vzácny parfém je aj ocenenie za najlepší dámsky parfém roka FIFI za rok 2003, ktorý získala rok po jej uvedení na trh.

 

Hlava:

 • ananás
 • kosatec
 • pačuli
 • ružové korenie
 • hyacint

Srdce:

 • jazmín
 • citrón

Základ:

 • pižmo
 • pačuli
 • vanilka
 • vetiver

 

 

Hyacint a jeho biele, modré, ružové alebo fialové kvety sú ozdobou každej záhrady. Jeden z najobľúbenejších a najvoňavejších cibuľových kvetín je spolu s narcisom a tulipánom poslom jari. Hneď po rozkvitnutí prvého kvietku začne okolo seba šíriť jemnú okúzľujúcu vôňu.  Svojou vôňou sa môže postaviť proti najväčším prírodným parfémom. Jeho atraktívne kvety a omamná, orientálna vôňa bola v minulosti vyvažovaná zlatom. Do Európy sa dostal v 16. storočí a pochádza z Ázie a Turecka.

Biele kvety jazmínu tvoria základ pre výrobu jedného z najdôležitejších éterických olejov. Na kvetiny sa začínajú objavovať v máji a júni. Vyrastajú na krátkych bočných výhonkoch. Sú žltej farby a kvety dorastajú do veľkosti približne jedného centimetra. Neslúži len na skrášlenie okennej parapety alebo záhradky, alebo jeho využitie je veľmi dôležité aj v kozmetickom priemysle. Stačí maličké množstvo tohto extraktu veľmi výraznej arómy a jemné vône dosiahnu energiu a hladkosť, ktoré sú pre parfém tak dôležité. Jazmín pochádza k Egypta a na svete existuje viac ako dvesto rôznych odrôd. V súčasnosti sa ho najviac pestuje vo Francúzsku a jeden kilogram extraktu jazmínu má hodnotu niekoľko tisíc Eur. Na získanie jedného kilogramu éterického oleja treba nazbierať minimálne šesťtisíc kilogramov bielych kvetov jazmínu. Kvetiny sa musia zbierať pred svitaním, v opačnom prípade by stratili až 20% svojej vône. Kvety sa zbierajú výlučne ručne.

Pižmo alebo mošus je veľmi prenikavá a páchnuca látka, ktorá sa štruktúrou podobá feromónu. Dá sa zaobstarať z podkožného vaku samca kabara pižmového žijúceho v strednej Ázií.  Používajú ho na označovanie svojho územia. Údajne sa jedná o afrodiziakum a preto sa stalo obľúbeným doplnkom v mnohých výrobkoch. Parfuméri ho využívajú kvôli jeho schopnosti dodať vôni prenikavé, mäkké a zmyselné tóny, ktoré dokážu vyvíjanú vôňu zaobliť.  Používa sa tiež ako fixátor k predlženiu trvanlivosti vône parfémov. Samozrejme v dnešnej modernej a technicky vyspelej dobe vieme tento výťažok získavať synteticky.

Vanilka je aromatické korenie a má svoj pôvod na Madagaskare. Nepoužíva sa len na prípravu sladkých jedál a nápojov ale aj v kozmetickom priemysle. Na výrobu extraktov sa využívajú jej plody alebo semená z vanilkových strukov. Najdôležitejšou látkou je vanilín, ktorý má príjemnú vôňu a sladkú chuť. V prírodnom stave obsahuje aj mnoho ďalších organických a aromatických látok. V syntetickej podobe je jej aróma menej lahodnejšia a viac ostrejšia. Jej výťažky dodávajú najmä kvetinovým alebo jantárovým vôňam hĺbku a plnosť. Parfuméri obľubujú takisto veľkú vytrvalosť vône, ktorú vanilka poskytuje.