Parfum CHANEL - Chanel N°5 - €12|Samys-parfemy

 
 
 

 
 
 
 

CHANEL

S326 Alternatívna vôňa k parfumu

CHANEL - Chanel N°5

Výrobca:CHANEL
Kód produktu:S50326
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 15,00 €
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Objem: 50ml
S50326
Do 24 hodín 15,00 €
Objem: 100ml
S100326
Do 24 hodín 28,00 €
Objem: 2ml
SV326
Do 24 hodín 1,00 €
Technické parametre:
Tabuľka veľkostí
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 15 bodov.

Dámsky parfém Chanel N°5 je skvost parfumérskeho priemyslu a symbol vycibreného vkusu. Patrí medzi 10 najpredávanejších vôni na celom svete a v roku 1987 sa zapísala do siene slávy FiFi, resp. The Fragrance Foundation. Jedná sa o najprestížnejšie ocenenie v tomto odvetví. Zárukou kvality je takisto, že sa predáva už skoro 100 rokov. Svetlo sveta uzrel piateho dňa piateho mesiaca v roku 1921. Od vtedy prešla vôňa niekoľkými inováciami, z ktorých najvýznamnejšie boli v rokoch 1960 a 1986. Ikona vyžaruje dámsku eleganciu, luxus a rafinovanosť. Legenda Chanel N°5 overená miliónmi žien je zárukou kvality a zážitku. Staňte sa číslom 1 a vystúpte z radu. Nechajte sa unášať jedinečným a neprekonateľným zážitkom toho najlepšieho čo je možné dostať. Celosvetový symbol francúzskeho šarmu si zamilovala aj Marylin Monroe. Staňte sa aj Vy hviezdou bežného dňa či slávnostnej príležitosti. Či k večernej róbe alebo k rifliam, Chanel N°5 sa hodí všade kde sa nachádza elegancia a luxus.

Za začiatku si Vás získajú jemné tóny kvetov ylang ylang, kosatca, jazmínu, konvalinky a ruže, ktoré dodávajú vôni symbol ženskosti a dávku elegancie. Drevité a teplé tóny santalového dreva, pižma a pačuli dávajú vôni hĺbku a tak prehĺbia silu zážitku. Francúzsky šarm a svetový symbol elegancie čaká len na Vás. Zažite príbeh o láske a vášni Chanel N°5 na vlastnej koži.

 

Hlava:

 • aldehydy
 • neroli
 • ylang ylang
 • bergamot
 • citrón

Srdce:

 • kosatec
 • koreň kosatca Orris
 • jazmín
 • konvalinka
 • ruža

Základ:

 • jantár
 • santalové drevo
 • pačuli
 • pižmo
 • vanilka
 • dubový mach
 • vetiver

 

 

Pomenovanie bergamot vraj pochádza z tureckého jazyka a znamená princova hruška alebo knieža hrušiek. S najväčšou pravdepodobnosťou preto, že sa na hrušku nápadne podobá svojim tvarom. Jedná sa o voňavé ovocie, ktoré farbou pripomína citrón a veľkosťou pomaranč. Pestuje sa najmä v talianskej Kalábrií. Na Pobreží slonoviny ho používajú na výrobu bergamotového oleja a v Turecku z neho robia marmelády. V kozmetickom priemysle je dôležitá svieža citrusová vôňa bergamotky pri výrobe jemných parfumov. Parfuméri ju obľubujú aj ako stabilizátor parfému. Extrakt sa získava lisovaním. Bergamotové silice sú tiež dôležitým základom chute a vône čaju Earl Grey.

Biele kvety jazmínu tvoria základ pre výrobu jedného z najdôležitejších éterických olejov. Na kvetiny sa začínajú objavovať v máji a júni. Vyrastajú na krátkych bočných výhonkoch. Sú žltej farby a kvety dorastajú do veľkosti približne jedného centimetra. Neslúži len na skrášlenie okennej parapety alebo záhradky, alebo jeho využitie je veľmi dôležité aj v kozmetickom priemysle. Stačí maličké množstvo tohto extraktu veľmi výraznej arómy a jemné vône dosiahnu energiu a hladkosť, ktoré sú pre parfém tak dôležité. Jazmín pochádza k Egypta a na svete existuje viac ako dvesto rôznych odrôd. V súčasnosti sa ho najviac pestuje vo Francúzsku a jeden kilogram extraktu jazmínu má hodnotu niekoľko tisíc Eur. Na získanie jedného kilogramu éterického oleja treba nazbierať minimálne šesťtisíc kilogramov bielych kvetov jazmínu. Kvetiny sa musia zbierať pred svitaním, v opačnom prípade by stratili až 20% svojej vône. Kvety sa zbierajú výlučne ručne.

Jantár je živica, ktorá pochádza zo smreku.  Jej najbežnejšia farba je žltá, ale môžeme sa stretnúť aj s farbou do červena, biela, no môže byť aj priehľadná. Vyzerá ako med, správa sa ako smola, je lepivá a výťažok z nej má dymový odér a používa sa pre základy s vôňou kože. Parfuméri jej použitím vedia dosiahnuť pudrovité, teplé a dramatické tóny.

Santalové drevo je už viac ako 2500 rokov používane napríklad pri náboženských obradoch a rituáloch v Indií a Číne. Jedná sa o listnaté stromy s aromatickým drevom. Santalové drevo sa pre vysoký obsah vonných silíc používa nielen v liečiteľstve ale aj v kozmetickom priemysle. Pre potreby parfumérov sa extrakt získava destiláciou z rozdrvených koreňov a kmeňa. Santalové drevo je žlté a ťažké s jemnými vláknami. V kozmetickom priemysle má značný význam ako stabilizátor. Na rozdiel od iných aromatických driev si svoju vôňu zanecháva počas niekoľkých rokov. Najviac je však obľúbené kvôli balzamovitým a drevitým tónom, ktoré zanecháva vo výslednej vôni parfému. Santalové stromy sa pestujú v Austrálií a Indií, kde sú zákonom chránené.

Pačuli je tropická bylina s malými ružovo bielymi kvetmi. Jej vôňa je veľmi silná a preto sa už stovky rokov používa pri výrobe parfémov. Extrakt sa získava z fermentovaných listov rastliny . Parfuméri používajú pačuli nielen ako stabilizátor ale parfému dodá zvláštny exotický nádych a tón. Vytváranie orientálnych a exotických vôni by sa bez nej určite neobišlo. Jej vôňa pripomína zmes vlhkého balzamového dreva a železa. Všetko však spolu pôsobí sladko a bylinkovo. Pestuje sa najmä v Indonézií.

Pižmo alebo mošus je veľmi prenikavá a páchnuca látka, ktorá sa štruktúrou podobá feromónu. Dá sa zaobstarať z podkožného vaku samca kabara pižmového žijúceho v strednej Ázií.  Používajú ho na označovanie svojho územia. Údajne sa jedná o afrodiziakum a preto sa stalo obľúbeným doplnkom v mnohých výrobkoch. Parfuméri ho využívajú kvôli jeho schopnosti dodať vôni prenikavé, mäkké a zmyselné tóny, ktoré dokážu vyvíjanú vôňu zaobliť.  Používa sa tiež ako fixátor k predlženiu trvanlivosti vône parfémov. Samozrejme v dnešnej modernej a technicky vyspelej dobe vieme tento výťažok získavať synteticky.