Parfum CHRISTIAN DIOR - Dior Addict - €12|Samys-parfemy

 
 
 

 
 
 
 

CHRISTIAN DIOR

S332 Alternatívna vôňa k parfumu

CHRISTIAN DIOR - Dior Addict

Výrobca:CHRISTIAN DIOR
Kód produktu:S50332
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 15,00 €
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Objem: 50ml
S50332
Do 24 hodín 15,00 €
Objem: 100ml
S100332
Do 24 hodín 28,00 €
Objem: 2ml
SV332
Do 24 hodín 1,00 €
Technické parametre:
Tabuľka veľkostí
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 15 bodov.

Kvetinový dámsky parfém Addict od Diora sa začal predávať v roku 2002 a stal sa srdcovkou pre dámy, ktoré milujú moderne ladené orientálne vône s gurmánskym potenciálom. Pre vášnivú, žiaducu, intuitívnu a elegantnú ženu. Addict symbolizuje ženský inštinkt, nepodlieha módnemu diktátu, je sama sebou, vie čo chce, má čuch na trendy, elegantná za každých okolností a je stredobodom pozornosti všade kde príde.

Addict je špecifický orientálny parfém z dôvodu, že po korenistom začiatku sa nezvyčajne dostanete k sladkej vôni vanilky. Hrejivé santalové drevo a fazuľa tonka celú vôňu uzatvárajú a podčiarkujú jej exotický pôvod. Očarte svoje okolie vôňou Addict napríklad vo večernej róbe alebo pri slávnostnej príležitosti a buďte oslnivá a žiarivá ako nikdy predtým.

 

Hlava:

  • čierna ríbezľa
  • list mandarínky

Srdce:

  • kvet pomarančovníka
  • kvet kaktusu Cereus kvitnúci v noci
  • jazmín
  • ruža

Základ:

  • santalové drevo
  • fazuľa tonka
  • vanilka

 

 

Biele kvety jazmínu tvoria základ pre výrobu jedného z najdôležitejších éterických olejov. Na kvetiny sa začínajú objavovať v máji a júni. Vyrastajú na krátkych bočných výhonkoch. Sú žltej farby a kvety dorastajú do veľkosti približne jedného centimetra. Neslúži len na skrášlenie okennej parapety alebo záhradky, alebo jeho využitie je veľmi dôležité aj v kozmetickom priemysle. Stačí maličké množstvo tohto extraktu veľmi výraznej arómy a jemné vône dosiahnu energiu a hladkosť, ktoré sú pre parfém tak dôležité. Jazmín pochádza k Egypta a na svete existuje viac ako dvesto rôznych odrôd. V súčasnosti sa ho najviac pestuje vo Francúzsku a jeden kilogram extraktu jazmínu má hodnotu niekoľko tisíc Eur. Na získanie jedného kilogramu éterického oleja treba nazbierať minimálne šesťtisíc kilogramov bielych kvetov jazmínu. Kvetiny sa musia zbierať pred svitaním, v opačnom prípade by stratili až 20% svojej vône. Kvety sa zbierajú výlučne ručne.

Santalové drevo je už viac ako 2500 rokov používane napríklad pri náboženských obradoch a rituáloch v Indií a Číne. Jedná sa o listnaté stromy s aromatickým drevom. Santalové drevo sa pre vysoký obsah vonných silíc používa nielen v liečiteľstve ale aj v kozmetickom priemysle. Pre potreby parfumérov sa extrakt získava destiláciou z rozdrvených koreňov a kmeňa. Santalové drevo je žlté a ťažké s jemnými vláknami. V kozmetickom priemysle má značný význam ako stabilizátor. Na rozdiel od iných aromatických driev si svoju vôňu zanecháva počas niekoľkých rokov. Najviac je však obľúbené kvôli balzamovitým a drevitým tónom, ktoré zanecháva vo výslednej vôni parfému. Santalové stromy sa pestujú v Austrálií a Indií, kde sú zákonom chránené.

Fazuľa tonka pochádza z Južnej Ameriky a jej semená sú čiernej farby a jej povrch je vráskavý. Je častou súčasťou mnohých parfémov, no používa sa aj v ostatných kozmetických výrobkoch kvôli svojej špecifickej aróme. Jej aróma je ostrejšia a pripomína trochu vôňu mandlí. Jej vôňa je veľmi intenzívna preto ju treba používať v správnych množstvách. Aróma sa najviac uvoľňuje po jej nastrúhaní. Ako korenie je veľmi obľúbená v gastronómií, napríklad aj pri príprave dezertov. Jej aróma môže líšiť aj podľa toho či je použitá v teplých alebo studených pokrmoch.

Vanilka je aromatické korenie a má svoj pôvod na Madagaskare. Nepoužíva sa len na prípravu sladkých jedál a nápojov ale aj v kozmetickom priemysle. Na výrobu extraktov sa využívajú jej plody alebo semená z vanilkových strukov. Najdôležitejšou látkou je vanilín, ktorý má príjemnú vôňu a sladkú chuť. V prírodnom stave obsahuje aj mnoho ďalších organických a aromatických látok. V syntetickej podobe je jej aróma menej lahodnejšia a viac ostrejšia. Jej výťažky dodávajú najmä kvetinovým alebo jantárovým vôňam hĺbku a plnosť. Parfuméri obľubujú takisto veľkú vytrvalosť vône, ktorú vanilka poskytuje.