Parfum CHRISTIAN DIOR - Miss Dior - €12|Samys-parfemy

 
 
 

 
 
 
 

CHRISTIAN DIOR

S335 Alternatívna vôňa k parfumu

CHRISTIAN DIOR - Miss Dior

Výrobca:CHRISTIAN DIOR
Kód produktu:S50335
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 15,00 €
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Objem: 50ml
S50335
Do 24 hodín 15,00 €
Objem: 100ml
S100335
Do 24 hodín 28,00 €
Objem: 2ml
SV335
Do 24 hodín 1,00 €
Technické parametre:
Tabuľka veľkostí
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 15 bodov.

Dámsky parfém Miss Dior je verziou z roku 2012 a nie je to žiadna tuctovka. Stanete sa stredobodom pozornosti. Zamilujete si ju natoľko, že sa bez nej nepohnete ani na krok. Elegantná a romantická vôňa Vás očarí svojou nádhernou kvetinovou vôňou, ktorú majú na svedomí egyptský jazmín a ruža. Určite Vás milo prekvapí sviežosť vône, ktorú zabezpečuje talianska mandarínka. Naplnia Vás novou energiou, optimizmom a túžbou po romantickom objatí. Harmonickú hebkosť a hlboké tóny dodávajú vôni pižmo a pačuli. Miss Dior stelesňuje prudkú eleganciu prirodzenej ženskosti a zvodnej rafinovanosti. Krásnu a inšpiratívnu vôňu si zamilujete hneď po prvom privoňaní.

Jedinečná a luxusná vôňa Miss Dior Vám pripraví intenzívny zážitok a spraví Vás elegantnou, temperamentnou a čerstvo zamilovanou ženou. Radujte sa so života a užívajte si romantické chvíle plné lásky plnými dúškami. Pocit slobody, neodolateľnosti a voľnosti bez hraníc Vás vábi a nabáda k zvádzaniu. Staňte sa neodolateľnou Miss Dior a všetci chlapi v okolí Vám podľahnú.

 

Hlava:

  • talianska mandarínka

Srdce:

  • egyptský jazmín
  • ruža

Základ:

  • pačuli
  • pižmo

 

 

Biele kvety jazmínu tvoria základ pre výrobu jedného z najdôležitejších éterických olejov. Na kvetiny sa začínajú objavovať v máji a júni. Vyrastajú na krátkych bočných výhonkoch. Sú žltej farby a kvety dorastajú do veľkosti približne jedného centimetra. Neslúži len na skrášlenie okennej parapety alebo záhradky, alebo jeho využitie je veľmi dôležité aj v kozmetickom priemysle. Stačí maličké množstvo tohto extraktu veľmi výraznej arómy a jemné vône dosiahnu energiu a hladkosť, ktoré sú pre parfém tak dôležité. Jazmín pochádza k Egypta a na svete existuje viac ako dvesto rôznych odrôd. V súčasnosti sa ho najviac pestuje vo Francúzsku a jeden kilogram extraktu jazmínu má hodnotu niekoľko tisíc Eur. Na získanie jedného kilogramu éterického oleja treba nazbierať minimálne šesťtisíc kilogramov bielych kvetov jazmínu. Kvetiny sa musia zbierať pred svitaním, v opačnom prípade by stratili až 20% svojej vône. Kvety sa zbierajú výlučne ručne.

Pačuli je tropická bylina s malými ružovo bielymi kvetmi. Jej vôňa je veľmi silná a preto sa už stovky rokov používa pri výrobe parfémov. Extrakt sa získava z fermentovaných listov rastliny . Parfuméri používajú pačuli nielen ako stabilizátor ale parfému dodá zvláštny exotický nádych a tón. Vytváranie orientálnych a exotických vôni by sa bez nej určite neobišlo. Jej vôňa pripomína zmes vlhkého balzamového dreva a železa. Všetko však spolu pôsobí sladko a bylinkovo. Pestuje sa najmä v Indonézií.

Pižmo alebo mošus je veľmi prenikavá a páchnuca látka, ktorá sa štruktúrou podobá feromónu. Dá sa zaobstarať z podkožného vaku samca kabara pižmového žijúceho v strednej Ázií.  Používajú ho na označovanie svojho územia. Údajne sa jedná o afrodiziakum a preto sa stalo obľúbeným doplnkom v mnohých výrobkoch. Parfuméri ho využívajú kvôli jeho schopnosti dodať vôni prenikavé, mäkké a zmyselné tóny, ktoré dokážu vyvíjanú vôňu zaobliť.  Používa sa tiež ako fixátor k predlženiu trvanlivosti vône parfémov. Samozrejme v dnešnej modernej a technicky vyspelej dobe vieme tento výťažok získavať synteticky.