DUNHILL

 
 
 

 
 
 
 
Dunhill Parfum

Alfred Dunhill je americký módny dom, ktorý sa špecializuje na mužskú módu a luxusné oblečenie. Spoločnosť začala, keď vtedy 21 ročný Alfred Dunhill prevzal otcov sedlársky podnik v roku 1983. Videl obrovský potenciál v automobilovom priemysle a tak začal vyrábať kožené autodoplnky. Jeho prvé výrobky boli pre jeho dobu pomerne neštandardné, nakoľko to boli trúby, reflektory a tiež hodiny do palubnej dosky. Dunhill tiež začal vyrábať kabáty, okuliare a iné doplnky pre vodiča.

V roku 1907 došlo k ďalšej veľkej zmene keď Dunhill otvoril tabakovú fabriku. Bolo to veľmi úspešné rozhodnutie a spoločnosti umožnilo expanziu na nové trhy do Paríža a New Yorku.  Dunhill bola tiež prvá spoločnosť, čo vyvinula zapaľovač, ktorý bolo možné obsluhovať len jednou rukou. V roku 1963 Dunhill začal predávať vlastnú značku cigariet.

Dunhill revitalizoval svoju značku v roku 2005, keď po prvýkrát najal kreatívneho riaditeľa Kim Jonesa.

Dunhill parfémy sú ako ich ostatné produkty určené pre mužského luxusného spotrebiteľa. Prvý parfum pre pánov bol na trh uvedený v roku 1934 – „Dunhill for Men“.

 
 

DUNHILL

 
DUNHILL - Desire for a Men
Panske
S542 Alternatívna vôňa k parfumu

DUNHILL - Desire for a Men

15,00 €

 
 

 

Parfumy Dunhill boli vytvorené v spolupráci s parfumermi  Gerard Anthony, Philippe Romano, Michel Almairac, Maurice Roucel, Alain Astori, Michel Girard, Carlos Benaim and Volke Franck.