Parfum ESCADA - Collection - €6,90|Samys-parfemy

 
 
 

 
 
 
 

ESCADA

S348 Alternatívna vôňa k parfumu

ESCADA - Collection

Výrobca:ESCADA
Kód produktu:S50348
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Do 24 hodín
Ušetríte: 54 % Bežná cena: 15,00 € Objem: 50ml: 6,90 €
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Objem: 50ml
S50348
Do 24 hodín 6,90 €
Objem: 100ml
S100348
Do 24 hodín 11,90 €
Objem: 2ml
SV348
Do 24 hodín 1,00 €
Technické parametre:
Tabuľka veľkostí
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 6 bodov.

Dámsky parfém Escada Collection značky Escada patrí do kategórie orientálnych. Escada ho má v ponuke pre pohladenie ženskej duše od roku 1997. Jedná sa o prvý parfém zo série, ktorá dostala názov Escada Collection. Ostatné parfémy zo spomínanej série boli vydané v neskorších rokoch a podľa rokov vydania ich vieme odlišovať. Ženská a zvodná orientálna vôňa Escada Collection Vás zavedie v podvečer na odľahlé romantické miesto do stanu s perzským hodvábnym kobercom, šálkou čierneho čaju a zvukov praskajúceho ohňa v horúcej púšti, ktoré Vám pripomínajú sladké, pikantné a drevité ingrediencie tohto parfému. Vyzdvihne Vaše prednosti, vnútornú krásu a očarujúcu ženskosť a stanete sa stredobodom pozornosti ako oáza uprostred spaľujúcej púšte.

Sladké tóny parfému Escada Collection majú na svedomí karamel a slivka. Tie sa prelínajú s opojnou a jemnou arómou kytice bielych kvetov, kde nechýba jazmín a ruža. Špecificky sladko pikantná fazuľa tonka s drevitými tónmi santalového dreva, pižma a cédru zvýrazňujú hĺbku vône, všetky ingrediencie držia pokope a dávajú vôni nezameniteľný exoticky a orientálny šmrnc. Staňte sa aj Vy súčasťou príbehu tisíc a jednej noci.

 

Hlava:

  • slivka
  • karamel

Srdce:

  • kvet pomarančovníka
  • jazmín
  • biele kvety
  • ruža

Základ:

  • santalové drevo
  • fazuľa tonka
  • pižmo
  • céder

 

 

Biele kvety jazmínu tvoria základ pre výrobu jedného z najdôležitejších éterických olejov. Na kvetiny sa začínajú objavovať v máji a júni. Vyrastajú na krátkych bočných výhonkoch. Sú žltej farby a kvety dorastajú do veľkosti približne jedného centimetra. Neslúži len na skrášlenie okennej parapety alebo záhradky, alebo jeho využitie je veľmi dôležité aj v kozmetickom priemysle. Stačí maličké množstvo tohto extraktu veľmi výraznej arómy a jemné vône dosiahnu energiu a hladkosť, ktoré sú pre parfém tak dôležité. Jazmín pochádza k Egypta a na svete existuje viac ako dvesto rôznych odrôd. V súčasnosti sa ho najviac pestuje vo Francúzsku a jeden kilogram extraktu jazmínu má hodnotu niekoľko tisíc Eur. Na získanie jedného kilogramu éterického oleja treba nazbierať minimálne šesťtisíc kilogramov bielych kvetov jazmínu. Kvetiny sa musia zbierať pred svitaním, v opačnom prípade by stratili až 20% svojej vône. Kvety sa zbierajú výlučne ručne.

Santalové drevo je už viac ako 2500 rokov používane napríklad pri náboženských obradoch a rituáloch v Indií a Číne. Jedná sa o listnaté stromy s aromatickým drevom. Santalové drevo sa pre vysoký obsah vonných silíc používa nielen v liečiteľstve ale aj v kozmetickom priemysle. Pre potreby parfumérov sa extrakt získava destiláciou z rozdrvených koreňov a kmeňa. Santalové drevo je žlté a ťažké s jemnými vláknami. V kozmetickom priemysle má značný význam ako stabilizátor. Na rozdiel od iných aromatických driev si svoju vôňu zanecháva počas niekoľkých rokov. Najviac je však obľúbené kvôli balzamovitým a drevitým tónom, ktoré zanecháva vo výslednej vôni parfému. Santalové stromy sa pestujú v Austrálií a Indií, kde sú zákonom chránené.

Fazuľa tonka pochádza z Južnej Ameriky a jej semená sú čiernej farby a jej povrch je vráskavý. Je častou súčasťou mnohých parfémov, no používa sa aj v ostatných kozmetických výrobkoch kvôli svojej špecifickej aróme. Jej aróma je ostrejšia a pripomína trochu vôňu mandlí. Jej vôňa je veľmi intenzívna preto ju treba používať v správnych množstvách. Aróma sa najviac uvoľňuje po jej nastrúhaní. Ako korenie je veľmi obľúbená v gastronómií, napríklad aj pri príprave dezertov. Jej aróma môže líšiť aj podľa toho či je použitá v teplých alebo studených pokrmoch.

Pižmo alebo mošus je veľmi prenikavá a páchnuca látka, ktorá sa štruktúrou podobá feromónu. Dá sa zaobstarať z podkožného vaku samca kabara pižmového žijúceho v strednej Ázií.  Používajú ho na označovanie svojho územia. Údajne sa jedná o afrodiziakum a preto sa stalo obľúbeným doplnkom v mnohých výrobkoch. Parfuméri ho využívajú kvôli jeho schopnosti dodať vôni prenikavé, mäkké a zmyselné tóny, ktoré dokážu vyvíjanú vôňu zaobliť.  Používa sa tiež ako fixátor k predlženiu trvanlivosti vône parfémov. Samozrejme v dnešnej modernej a technicky vyspelej dobe vieme tento výťažok získavať synteticky.

Céder, ktorý patrí medzi ihličnaté stromy rastie v pohoriach Himalájí a oblastiach Stredozemného mora. Bežne dorastá do dĺžky cez 20 metrov a môže sa dožiť aj 1000 rokov. Rastie v nadmorských výškach 1400 až 2500 m. n. m. Olej získaný z cédrového dreva je jednou z najstarších prísad používaných v kozmetickom priemysle. Má výraznú drevitú, korenistú, živicovú vôňu. Používa sa ako základný tón mnohých známych obľúbených parfémov. Nesmie chýbať vo výbave žiadneho parfuméra.