Parfum GIVENCHY - Hot Couture - €12|Samys-parfemy

 
 
 

 
 
 
 

GIVENCHY

S361 Alternatívna vôňa k parfumu

GIVENCHY - Hot Couture

Výrobca:GIVENCHY
Kód produktu:S50361
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 15,00 €
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Objem: 50ml
S50361
Do 24 hodín 15,00 €
Objem: 100ml
S100361
Do 24 hodín 28,00 €
Objem: 2ml
SV361
Do 24 hodín 1,00 €
Technické parametre:
Tabuľka veľkostí
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 15 bodov.

Dámsky parfém Hot Couture od módneho domu Givenchy bol predstavený širokej verejnosti v roku 2000. Ženské publikum si získal špecifickou malinovou chuťou. Hot Couture je venovaný jedinečným a neodolateľným krivkám ženskej postavy. Vie ju svojim dotykom ešte viac zdokonaliť a Vy sa tak budete cítiť ešte viac zmyselnou a okúzľujúcou. S parfémom Hot Couture vyzdvihnete Vaše správne partie a budete originálne príťažlivou a ohromujúcou hviezdou večera. Elegantná žena ňou dokáže rafinovane provokovať svoje okolie a získať po čom túži. Staňte sa neodolateľnou s parfémom Hot Couture od Givenchy aj Vy.

Na Vaše zmysly zapôsobí najviac aróma maliny, ktorú dopĺňa svojou sviežosťou šťavnatý pomaranč. Zmes kvetinových tónov magnólie sa prelína s hrejivým vetiverom. Nechávajú sa sprevádzať špecifickým a jemným závanom pikantného korenia. Zvodný základ, ktorý tvorí santalové drevo, ambra a a pižmo celú kompozíciu zoceľuje a dodáva jej zamatovú hĺbku. Týmto delikátnym a ojedinelým mixom ingrediencií vystupuje Hot Couture z radu obyčajných vôni. Preto ho bude vedieť oceniť len výnimočná žena s exkluzívnym šarmom, ktorá chce byť jedinečná a odlíšiť sa. Nechajte pokryť každý centimeter Vašej pokožky okúzľujúcou Hot Couture od Givenchy a užívajte si romantiku plnými dúškami.

 

Hlava:

  • pomaranč
  • malina
  • bergamot

Srdce:

  • magnólia
  • vetiver
  • korenie

Základ:

  • santalové drevo
  • ambra
  • pižmo

 

 

Pomenovanie bergamot vraj pochádza z tureckého jazyka a znamená princova hruška alebo knieža hrušiek. S najväčšou pravdepodobnosťou preto, že sa na hrušku nápadne podobá svojim tvarom. Jedná sa o voňavé ovocie, ktoré farbou pripomína citrón a veľkosťou pomaranč. Pestuje sa najmä v talianskej Kalábrií. Na Pobreží slonoviny ho používajú na výrobu bergamotového oleja a v Turecku z neho robia marmelády. V kozmetickom priemysle je dôležitá svieža citrusová vôňa bergamotky pri výrobe jemných parfumov. Parfuméri ju obľubujú aj ako stabilizátor parfému. Extrakt sa získava lisovaním. Bergamotové silice sú tiež dôležitým základom chute a vône čaju Earl Grey.

Magnólie považujeme za najkrajšie okrasne dreviny našich záhradiek. Kvety magnólie sú charakteristické veľmi silnou a sladkou vôňou. Na svete existuje viac ako 200 rôznych druhov magnólie. Kvety sú jednotlivé a pravidelné. Sú zložené zo šiestich alebo viacerých plátkov v dvoch alebo viacerých kruhoch. Získavanie výťažku z kvetov magnólie je veľmi zložité aj z dôvodu jemnosti a krehkosti kvetov. Objem získaného extraktu je v konečnom dôsledku veľmi malý, čo tiež prispieva k jeho exkluzivite a výnimočnosti. Existuje však spôsob, ktorým parfuméri dokážu pripraviť túto esenciu a to zmiešaním extraktov z ruže, jazmínu, neroliovej silice a ylang-ylang s aromatickými preparátmi.

Vetiver je tráva rastúca v tropickom podnebí. Má dlhú a bohatú históriu. V Indií ho napríklad používajú aj ako žalúzie na ochranu proti slnku. Rastie do výšky 1,5 až 2 m a jej aromatické korene rastú do hĺbky 30 cm. Korene majú jemnú zemitú, nádherne drevitú a osviežujúco citrusovú arómu. Na parfumérske účely sa používa olej z vetiveru, ktorý sa získava destilovaním koreňov vodnou parou. Olej patrí medzi najlepšie oleje používané v orientálnych parfémoch, ktorým dodáva temperamentný tón. Okrem toho má chladiace vlastnosti a používa sa ako aj stabilizátor.

Ambru považujú parfuméri za jeden z najlepších stabilizátor parfémov. Jej pôvod Vás však veľmi neočarí. Vyskytuje sa v tropických oceánoch na hladine vody ako čierne, voskovité a lepkavé kusy nestrávených zvyškov obsahu veľrybieho žalúdka. Čerstvá ambra nepríjemne zapácha, ale čím je staršia mení svoju arómu na príjemnú a zemitú. Mení sa tiež jej farba zo šedosivej až čiernej na zlatožltú až jantárovú. Dôležitá je však jeho účinok v parfémoch a tiež skutočnosť , že dnes sa vyrába výlučne synteticky v laboratóriách. No aj napriek tomu je vysoko oceňovaná a má veľkú hodnotu.

Pižmo alebo mošus je veľmi prenikavá a páchnuca látka, ktorá sa štruktúrou podobá feromónu. Dá sa zaobstarať z podkožného vaku samca kabara pižmového žijúceho v strednej Ázií.  Používajú ho na označovanie svojho územia. Údajne sa jedná o afrodiziakum a preto sa stalo obľúbeným doplnkom v mnohých výrobkoch. Parfuméri ho využívajú kvôli jeho schopnosti dodať vôni prenikavé, mäkké a zmyselné tóny, ktoré dokážu vyvíjanú vôňu zaobliť.  Používa sa tiež ako fixátor k predlženiu trvanlivosti vône parfémov. Samozrejme v dnešnej modernej a technicky vyspelej dobe vieme tento výťažok získavať synteticky.