Parfum GIVENCHY - Organza - €12|Samys-parfemy

 
 
 

 
 
 
 

GIVENCHY

S362 Alternatívna vôňa k parfumu

GIVENCHY - Organza

Výrobca:GIVENCHY
Kód produktu:S50362
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 15,00 €
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Objem: 50ml
S50362
Do 24 hodín 15,00 €
Objem: 100ml
S100362
Do 24 hodín 28,00 €
Objem: 2ml
SV362
Do 24 hodín 1,00 €
Technické parametre:
Tabuľka veľkostí
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 15 bodov.

Dámsky parfém Organza značky Givenchy je výrazný kvetinový parfém s ľahko orientálnym nádychom, ktorý prišiel na trh už v roku 1996. To že je o neho záujem medzi ženami aj po takmer dvadsiatich rokoch, hovorí samo o sebe o jeho kvalite a obľúbenosti. Nadčasový parfém Organza spraví z nenápadnej ženy stredobod pozornosti a záujmu. Ženskú čistotu a jemnosť premení na zmyselnosť a eleganciu. Stavte na kus histórie a časom overenej výnimočnosti v podobe parfému Organza od Givenchy a neoľutujete. Užite si jedinečnú neodolateľnou, neprehliadnuteľnú eleganciu a zvodnú zmyselnosť.

V parféme Organza najviac dominujú vône nežnej gardénie, opojnej tuberózy, sledkej vanilky a hrejivé drevité tóny základu. Parfém Organza je natoľko výrazný, že k tomu aby ste zaujali potrebujete len jednoduché biele šaty a o zvyšok sa postará samotný parfém. Nechajte si pohladiť Vaše zmysly a zmysly ostatných priveďte do nemého úžasu. Buďte jedinečnou s parfémom Organza značky Givenchy.

 

Hlava:

 • bergamot
 • kvet afrického pomarančovníka
 • gardénia
 • muškátový orech
 • zelené tóny

Srdce:

 • zimolez
 • tuberóza
 • jazmín
 • kosatec
 • orech
 • pivónia

Základ:

 • vanilka
 • jantár
 • céder Virginia
 • drevo Guaiac
 • drevité tóny

 

 

Pomenovanie bergamot vraj pochádza z tureckého jazyka a znamená princova hruška alebo knieža hrušiek. S najväčšou pravdepodobnosťou preto, že sa na hrušku nápadne podobá svojim tvarom. Jedná sa o voňavé ovocie, ktoré farbou pripomína citrón a veľkosťou pomaranč. Pestuje sa najmä v talianskej Kalábrií. Na Pobreží slonoviny ho používajú na výrobu bergamotového oleja a v Turecku z neho robia marmelády. V kozmetickom priemysle je dôležitá svieža citrusová vôňa bergamotky pri výrobe jemných parfumov. Parfuméri ju obľubujú aj ako stabilizátor parfému. Extrakt sa získava lisovaním. Bergamotové silice sú tiež dôležitým základom chute a vône čaju Earl Grey.

Zimolez sa v prírode vyskytuje ako ker alebo nízky strom s jednoduchými listami. Jeho nápadné a voňavé kvety môžu mať bielu, žltú, ružovú alebo červenú farbu. Nepoužívajú sa len za okrasné rastliny ale svoje miesto majú aj v kozmetickom priemysle vďaka výraznej a špecifickej vôni kvetov. Pri používaní treba byť opatrný, lebo jeho plody sú jedovaté.

Tuberóza patrí k čeľadi ľaliovitých rastlín. Jej názov z latinčiny znamená zdurený, čo sa vzťahuje najmä ku koreňovým hľuzám. Vôňa jej kvetu je pre túto čeľaď nezvyčajná. Kvety tuberózy sú charakteristické bielou farbou, výraznosťou a silnou vôňou. Bola veľmi obľúbená v období secesie a jej kvety sú zdrojom vonných silíc. Po pridaní do vonnej zmesi dokáže zvýrazniť jej hĺbku. Môžeme sa stretnúť aj s jej označením ako nocovka alebo nočný hyacint. Získavanie extraktu prebieha  metódou napúšťania vonnej esencie. Aj to je jeden z dôvodov prečo patrí medzi najhodnotnejšie a najdrahšie spomedzi éterických olejov. Dokáže vyzdvihnúť tóny narcisu, gardénie a hyacintu.

Kosatec je veľmi zvláštna kvetina a najmä vďaka tomu, že sa jedná o veľmi krehký kvietok. Názor kosatec, resp. iris pochádza z gréckeho slova a znamená dúha. Určite aj z dôvodu, že jeho kvety sú k dispozícií všetkých farieb dúhy vo všetkých kútoch sveta. Aj jeho okrasné lístky vytvárajú veľmi pekný celkový dojem. Už v staroveku sa používali na výrobu liečivých prípravkov, ale takisto parfémov. Ak by ste kosatec ako kvetinu dostali do daru, vedzte že predstavuje hlboké city. Vo všeobecnosti je oslnivý a jedinečný kosatec znakom odvahy a obdivu.

Jantár je živica, ktorá pochádza zo smreku.  Jej najbežnejšia farba je žltá, ale môžeme sa stretnúť aj s farbou do červena, biela, no môže byť aj priehľadná. Vyzerá ako med, správa sa ako smola, je lepivá a výťažok z nej má dymový odér a používa sa pre základy s vôňou kože. Parfuméri jej použitím vedia dosiahnuť pudrovité, teplé a dramatické tóny.

Céder, ktorý patrí medzi ihličnaté stromy rastie v pohoriach Himalájí a oblastiach Stredozemného mora. Bežne dorastá do dĺžky cez 20 metrov a môže sa dožiť aj 1000 rokov. Rastie v nadmorských výškach 1400 až 2500 m. n. m. Olej získaný z cédrového dreva je jednou z najstarších prísad používaných v kozmetickom priemysle. Má výraznú drevitú, korenistú, živicovú vôňu. Používa sa ako základný tón mnohých známych obľúbených parfémov. Nesmie chýbať vo výbave žiadneho parfuméra.