Parfum LANCOME - La Vie Est Belle - €12|Samys-parfemy

 
 
 

 
 
 
 

LANCOME

S393 Alternatívna vôňa k parfumu

LANCOME - La Vie Est Belle

Výrobca:LANCOME
Kód produktu:S50393
Dodacia lehota
Tento produkt nie je momentálne k dispozícii.
Dodacia lehota: Do 24 hodín
Objem: 50ml: 15,00 €
Zvoľte variant:
NázovDostupnosťCenaKúpiť
Objem: 50ml
S50393
Do 24 hodín 15,00 €
Objem: 100ml
S100393
Do 24 hodín 28,00 €
Objem: 2ml
SV393
Do 24 hodín 1,00 €
Technické parametre:
Tabuľka veľkostí
:
Nákupom tohto produktu získate kredit vo výške 15 bodov.

V jeseni 2012 sa súčasťou kozmetického trhu stali parfemy pre ženy Lancome La Vie Est Belle. Samotný názov parfumu, ktorý v preklade znamená „život je krásny“ nám dáva návod nato ako prežiť nasledujúci deň. Jednoduché pravidlo nabáda k jednoduchému riešenie, a to užívať si každú chvíľu na tomto svete naplno. Jednoduchá a krásna žena vie ako byť šťastnou, užívať si neohraničenú slobodu a voľnosť. Teší sa z radosti zo života, je plná optimizmu a stále s úsmevom na tvári. Takéto pocity Vám prinesú parfémy Lancome La Vie Est Belle a Vy sa stanete najšťastnejšou na planéte. Je to tak jednoduché.

Parfumy Lancome La Vie Est Belle vám učarujú jednoduchou no súčasne bohatou skladbou ingrediencií. Životnú sviežosť dodávajú vôni šťavnaté čierne ríbezle a hruška. Jemným závanom kvetov Vás okúzlia arómy kosatca, jazmínu a kvetu pomarančovníka. Jedinečné tóny má na starosti fazuľa tonka a pralinky, ktoré s hrejivými tónmi pačuli a sladkej vanily ukončujú zážitok z parfumu. Parfemy Lancome La Vie Est Belle sa stanú Vašim liekom, ktorý Vám pomôže vyčarovať úsmev na tvári.

 

Hlava:

  • čierne ríbezle
  • hruška

Srdce:

  • kosatec
  • jazmín
  • kvet pomarančovníka

Základ:

  • pačuli
  • fazuľa tonka
  • vanilka
  • pralinky

 

 

Kosatec je veľmi zvláštna kvetina a najmä vďaka tomu, že sa jedná o veľmi krehký kvietok. Názor kosatec, resp. iris pochádza z gréckeho slova a znamená dúha. Určite aj z dôvodu, že jeho kvety sú k dispozícií všetkých farieb dúhy vo všetkých kútoch sveta. Aj jeho okrasné lístky vytvárajú veľmi pekný celkový dojem. Už v staroveku sa používali na výrobu liečivých prípravkov, ale takisto parfémov. Ak by ste kosatec ako kvetinu dostali do daru, vedzte že predstavuje hlboké city. Vo všeobecnosti je oslnivý a jedinečný kosatec znakom odvahy a obdivu.

Biele kvety jazmínu tvoria základ pre výrobu jedného z najdôležitejších éterických olejov. Na kvetiny sa začínajú objavovať v máji a júni. Vyrastajú na krátkych bočných výhonkoch. Sú žltej farby a kvety dorastajú do veľkosti približne jedného centimetra. Neslúži len na skrášlenie okennej parapety alebo záhradky, alebo jeho využitie je veľmi dôležité aj v kozmetickom priemysle. Stačí maličké množstvo tohto extraktu veľmi výraznej arómy a jemné vône dosiahnu energiu a hladkosť, ktoré sú pre parfém tak dôležité. Jazmín pochádza k Egypta a na svete existuje viac ako dvesto rôznych odrôd. V súčasnosti sa ho najviac pestuje vo Francúzsku a jeden kilogram extraktu jazmínu má hodnotu niekoľko tisíc Eur. Na získanie jedného kilogramu éterického oleja treba nazbierať minimálne šesťtisíc kilogramov bielych kvetov jazmínu. Kvetiny sa musia zbierať pred svitaním, v opačnom prípade by stratili až 20% svojej vône. Kvety sa zbierajú výlučne ručne.

Pačuli je tropická bylina s malými ružovo bielymi kvetmi. Jej vôňa je veľmi silná a preto sa už stovky rokov používa pri výrobe parfémov. Extrakt sa získava z fermentovaných listov rastliny . Parfuméri používajú pačuli nielen ako stabilizátor ale parfému dodá zvláštny exotický nádych a tón. Vytváranie orientálnych a exotických vôni by sa bez nej určite neobišlo. Jej vôňa pripomína zmes vlhkého balzamového dreva a železa. Všetko však spolu pôsobí sladko a bylinkovo. Pestuje sa najmä v Indonézií.

Fazuľa tonka pochádza z Južnej Ameriky a jej semená sú čiernej farby a jej povrch je vráskavý. Je častou súčasťou mnohých parfémov, no používa sa aj v ostatných kozmetických výrobkoch kvôli svojej špecifickej aróme. Jej aróma je ostrejšia a pripomína trochu vôňu mandlí. Jej vôňa je veľmi intenzívna preto ju treba používať v správnych množstvách. Aróma sa najviac uvoľňuje po jej nastrúhaní. Ako korenie je veľmi obľúbená v gastronómií, napríklad aj pri príprave dezertov. Jej aróma môže líšiť aj podľa toho či je použitá v teplých alebo studených pokrmoch.

Vanilka je aromatické korenie a má svoj pôvod na Madagaskare. Nepoužíva sa len na prípravu sladkých jedál a nápojov ale aj v kozmetickom priemysle. Na výrobu extraktov sa využívajú jej plody alebo semená z vanilkových strukov. Najdôležitejšou látkou je vanilín, ktorý má príjemnú vôňu a sladkú chuť. V prírodnom stave obsahuje aj mnoho ďalších organických a aromatických látok. V syntetickej podobe je jej aróma menej lahodnejšia a viac ostrejšia. Jej výťažky dodávajú najmä kvetinovým alebo jantárovým vôňam hĺbku a plnosť. Parfuméri obľubujú takisto veľkú vytrvalosť vône, ktorú vanilka poskytuje.