st dupont

 
 
 

 
 
 
 
S.T.Dupont Parfum

 

S.T. Dupont je francúzska luxusná značka založená v roku 1872. Zakladateľom je Simon Tissot-Dupont. Spoločnosť začínala na trhu s kabelkami a príručnými taškami. Zlatý vek cestovania, ktorý prekvital na konci 19. Storočia, vytvoril dopyt po luxusných taškách, ktoré by vydržali ťažký náklad cestovateľov, ktorí boli na cestách niekedy aj mesiace. Synovia Duponta, André a Lucien začali vyrábať vysoko luxusné tašky, ktoré boli vyrobené len po jednom kuse. Hovorievalo sa o nich, že stoja toľko ako dom a bola to aj pravda. Bratia tiež otvorili hotel, ktorý sa staral o ich vysoko postavenú klientelu.

V roku 1929 ich tašky začali byť k dispozícií aj v Amerike, cez predajnú sieť Cartier.

Inovácie v spoločnosti pokračovali aj počas ťažkých čias druhej svetovej vojny, kedy S .T. Dupont vynašiel vreckový zapaľovač, ktorého vylepšený dizajn bol patentovaný v roku 1952.

Spoločnosť tiež vytvorila tašku pre budúcu kráľovnú Alžbetu a tiež obrazovú legendu Audrey Hepburn.

Značka nabrala nový smer v roku 1973, kedy začala vyrábať luxusné perá vyrobené zo striebra.

Parfumy boli tiež veľmi dôležitým a úspešným prídavkom portfólia spoločnosti. Prvé parfumy S.T.Dupont boli S.T. Dupont pour Homme and pour Femme a na trh boli uvedené v roku 1998.  Parfumy pre S.T. Dupont sú vyrábané v spolupráci s Inter Parfums  Inc.

 

 
 

S.T. DUPONT

 
ST. DUPONT - St. Dupont
Dámske
S416 Alternatívna vôňa k parfumu

ST. DUPONT - St. Dupont

15,00 €

 
 

 

Parfumy S.T. Dupont boli vyrobené v spolupráci s parfumistami Sophie Labbe, Loc Dong, Antoine Maisondieu, Christophe Raynaud, Francoise Caron, Anne Flipo, Nathalie Gracia-Cetto, Antoine Lie, Michel Girard, Bertrand Duchaufour, Gerard Anthony, Christiane Plos and Richard Herpin.